Koronavirüs aşısı olanlar iPhone 12 kazanabiliyor: İşte bomba gibi kampanya

122
Koronavirüs aşısı olanlar iPhone 12 kazanabiliyor: İşte bomba gibi kampanya

Koronavirüs aşısı olanlar iPhone 12 kazanma fırsatı yakalıyor. Yapılan yeni bir kampanya bunu gözler önüne serdi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Bugünlerde aşı karşıtları seslerini iyice yükseltmeye başladı. Özellikle sosyal medya platformları üzerinden birçok kişi aşılar ile ilgili olumsuz görüşler yayıyor. Ayrıca yalan haber yayanlar bile az değil. İşte tüm bu problemler nedeniyle bazı ülkeler aşı konusunda kampanya düzenlemeye karar verdi.

Çekya Başbakanı Andrej Babis tarafından açıklanan bir kampanyaya göre Covid-19 aşısı olan kişilere çekilişle iPhone 12 verilecek. Böylece daha fazla kişinin aşı olması amaçlanıyor. Başlatılacak olan bu kampanya ile birlikte aşı vurulmuş olan kişilere spor ayakkabı, Steam cüzdan kodu ve iPhone 12 verilecek.

Birçok ülke aşılama konusunda ne yazık ki vatandaşlarını yeterince ikna edemiyor. Nüfusun en az yüzde 70 gibi bir bölümü aşı olursa sürü bağışıklık kazanılmış oluyor. Neredeyse tüm ülkeler bu seviyeye gelmeye çalışıyor.

Koronavirüs aşısı olanlar iPhone 12

Avrupa ülkeleri, bazı Asya ülkeleri ve Yeni Zelanda ile birlikte Avustralya aşı konusunda iyi bir performans sergiledi. Fakat Çekya 10,5 milyon nüfusunun yaklaşık olarak 3,8 milyonunu aşıladı. Sürü bağışıklığı için istenilen seviyelere henüz ulaşılamadı.

Apple iPhone 13 ismini kullanmayacak! İşte yeni isim

Yapılan kampanyanın aşı olan kişi sayısında artış sağlaması bekleniyor. Böylece ülkede pandemi şartları tamamen ortadan kaldırılabilir. Fakat Çekya vatandaşları buna pek sıcak bakmıyor. Her ne kadar kampanyalar olumlu etki etse bile yine de birçok kişi yasaklara karşı gösteriler düzenliyor. Peki sizce böyle bir kampanya Türkiye’de de yapılmalı mı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın