Koronavirüs aşısına çağrı ünlü isimler tarafından yapılıyor: Gerisini komplo teorisyenleri düşünsün

76
Koronavirüs aşısına çağrı ünlü isimler tarafından yapılıyor: Gerisini komplo teorisyenleri düşünsün

Koronavirüs aşısına çağrı her geçen gün artış gösteriyor. Toplumda vaka sayılarının yükselmesi nedeniyle aşının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Küresel çapta koronavirüs ile mücadele etmek için en önemli silah olarak aşılar görülüyor. Toplumun önemli bir yüzdesi aşı olduktan sonra genel bir bağışıklık kazanmak mümkün. Böylece salgının diğer insanlara yayılma hızı büyük oranda azalıyor. Durumun farkında olan yetkililer toplumu ikna etmenin yollarını arıyor.

Her toplumda farklı bir ikna yöntemi kullanılıyor. Mesela ABD tüm vatandaşlarına aşı olmaları şartı ile 100 dolar dağıtılacağını söyledi. Böylece aşıya ciddi oranda bir teşvik oldu. ABD halkının muhtemelen önemli bir bölümü bu ödülü almak için aşı olacaktır. Türkiye’de ise aşı olmak için ünlü isimler kullanılıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan Twitter paylaşımında önemli bir kampanyaya yer verildi. Hayko Cepkin tarafından yapılan aşı çağrısı Fahrettin Koca resmi hesabı üzerinden paylaşıldı.

Yapılan paylaşıma bakıldığında oldukça dokunaklı olduğunu söyleyebiliriz. Hayko Cepkin burada konserlere, sahalara, sinemalara ve tiyatrolara açılan kapı olarak aşıları tanımladı. Böylece toplumun eski haline dönmesi için aşıların en önemli mekanizmalardan bir tanesi olduğunu vurguladı.

Koronavirüse yakalanan Sedat Peker sosyal medyanın gündeminde: Ölüm riski var

Vatandaşların aşıya olan ilgisi arttıkça toplumsal bağışıklık ciddi oranda büyüyor. Böylece konserler ve tiyatrolar ile birlikte neredeyse tüm mekanlar açılacak. Elbette şu anda da büyük oranda normale dönüş var. Fakat aşıların kullanılması bu normale dönüş sürecini daha da hızlandıracak. Peki siz aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın