Kripto para piyasaları rokete bağlayabilir: Apple devasa bir alım yapıyor iddiaları

131
Kripto para piyasaları rokete bağlayabilir: Apple devasa bir alım yapıyor iddiaları

Kripto para piyasaları rokete bağlamak için önemli bir sebep buldu. Söylentilere göre Apple çok ciddi miktarda Bitcoin alımı yapacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Herhangi bir piyasada güven ve itibar en önemli detaylar içerisinde yer alıyor. Mesela Bitcoin kendi itibarını Tesla ve diğer bazı şirketler ile artırmıştı. Böylece kripto para biriminin değeri önemli ölçüde yükseldi. Şimdi ise yepyeni bir haber piyasada dolaşıyor. Bu söylentiler doğruysa Bitcoin yeni bir zirve yapabilir.

Dünyanın en değerli şirketi olarak bilinen Apple yeni bir gelişmeye imza atıyor. Firmanın yaklaşık olarak 2,5 milyar dolar değerinde Bitcoin alacağı ifade ediliyor. Böyle bir şey gerçekleşirse Apple tarihinin en büyük hamlerinden bir tanesini gerçekleştirmiş olacak. Aynı şekilde bu durum Bitcoin için yeni bir zirve anlamına geliyor.

Kripto para dünyası haberlere oldukça bağlı. Gelen en ufak bir olumlu gelişme bile kripto paraların değerini ciddi miktarda artırabiliyor. Bu nedenle Apple tarafından yapılacak bir Bitcoin alım haberi güçlü bir roket etkisi yaratacaktır. Peki bu iddialar nereye dayanıyor?

Kripto para piyasaları rokete

Kripto haber platformu ChainLeak ve Jaxon Marketing Group CEO’su Joshuwa Roomsburg Apple şirketinin kısa bir süre içerisinde duyuru yapacağını söyledi. Bugüne kadar bakıldığında Apple şirketinin tutumunun tamamen aksi yönde olduğu görülüyor. Fakat şirketin diğer kurucuları, Bitcoin geleceği ile ilgili büyük umutlara sahip.

Apple vs İngiltere: Apple İngiltere’den tamamen çıkabilir

Tüm bunlara ek olarak Apple kripto para sektöründe deneyimli üst düzey yönetici ilanı yayınlamıştı. Böylece şirketin Bitcoin alacağı yönündeki iddialar güçlendi. Ancak Apple, Bitcoin almadan kendi kripto para birimini oluşturabilir. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

benin fikrim büyük ve en güçlü yatırım yapmış olur şimdiden hayırlı olmasını diliyorum apple bağımısız ve kendi kararlarınla yönetilen bir kuruluş ve kendi kararlarını ve terçihlerini sürdürme konusundan kimseye taviz vermez bu gün kripto parayı yasaklamış br ülke apple gibi bir frmaya kullanma kullanırsan benim ülkemde ürünlerini pazarlamayı ve işletmelerinin çalışmasını sonlandırıım gibi uyarı yapsa apple kendi kapatır tiçaretini ve firmalarını o ülkede apple gibi bir firmanın kimse ile bir bağlantısı yada bir mecburiyeti yok

Bir cevap yazın