Kripto paralarla kredi kartı harcaması yapılabilecek

8
Kripto paralarla kredi kartı harcaması yapılabilecek

Kripto paralarla kredi kartı harcaması bugüne kadar pek mümkün görünmüyordu. Fakat işin içerisine devler girince dijital varlıklar üzerinden kredi kartı harcamaları yapmak mümkün oldu. MasterCard tarafından geliştirilen yeni bir sistem ile birlikte artık kredi kartları kripto paralar ile kullanılabilecek.

Kripto paralarla kredi kartı

Dijital varlıklar genellikle borsa olarak görülüyor. Yani insanlar sadece alım ve satım yapıyormuş gibi düşünülüyor. İşin aslı çok daha farklı. Nexo, MasterCard ve DiPocket ile birlikte yapılan ortaklık sonucunda dünyada ilk defa kripto para kullanan kredi kartı kullanıma açık hale geldi. Bu kredi kartının birçok kripto para yatırımcısına umut verdiğini görüyoruz.

Dijital varlıklara yatırım yapanlar genellikle belirli alanlara yöneliyor. Kripto para cüzdanında yer alan varlıkların teminat olarak kullanılması ile birlikte artık kredi kartları üzerinden kullanım sağlamak mümkün oldu. İsteyenler Bitcoin veya Ethereum gibi dijital varlıkları tercih edebilir. Kimileri ise istemeleri halinde USDT kullanabilir.

Kripto paralarla kredi kartı

Kripto para birimleri ile harcama yapmayı sağlayan yeni sistem kredi kartlarından herhangi bir ücret alınmasını engelliyor. Nexo öncülüğünde geliştirilen bu sistem ile birlikte kullanıcılar için sıfır maliyetle alışveriş imkanı ortaya çıkıyor. Ayrıca bu kredi kartını kullananlara önemli bir sürpriz yapıldı.

Kripto paralarla kredi kartı kullanımı sağlayanlar alışveriş harcamalarının yüzde 2 gibi bir bölümünü geri kazanabilecek. Ayrıca bu kartlar Google Pay, Apple Pay veya standart kredi kartları ile birlikte gelecek. Bu sayede mobil cüzdanlara eklemek mümkün olacak. Nexo Card dünyanın birçok ülkesinde aktif olarak kullanılabilecek.

En geniş hacimli kripto para borsası hangisi?

Bu karta sahip olanlar cüzdanlarında yer alan kripto paraların itibari değerinin yüzde 90 kadarını harcayabilecek. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın