Linkedin verilerini çalan hacker ilginç açıklamalar yaptı

115
Linkedin verilerini çalan hacker ilginç açıklamalar yaptı

Linkedin verilerini çalan hacker son günlere damgasını vurmayı başarmıştı. Kendisi neden böyle bir bilgisayar korsanlık faaliyeti yaptığını açıkladı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Siber saldırılar özellikle 2019 yılından sonra çok ciddi ölçüde arttı. Neredeyse her şeyin dijital hale geldiği günümüz dünyasında bilgisayar korsanları rahat durmuyor. Özellikle büyük web sitelerine ve sonuçlarına yönelik yapılan saldırılar büyük panik yaratıyor. Mesela sosyal medya platformları en çok veri çalınan siteler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Linkedin, yaklaşık olarak 700 milyon civarında kullanıcı verisini çaldırmıştı. Bir hacker çaldığı tüm verileri bir hack platformu üzerinden satışa sundu. Bugüne kadar çok ciddi bir miktarda satış gerçekleştirdi. Hatta onun sırf bu tür satışlardan dolayı zengin olduğunu bile söyleyebiliriz.

Hacker ile röportaj yapmayı başaran BBC, hiç kimsenin kendisini bulamayacağını düşündüğünü söyledi. Yaratmış olduğu gizlilik sayesinde büyük bir koruma altında olduğunu söyleyen hacker kendisine çok güveniyor. Ayrıca 700 milyon kullanıcı verisini sattığını ve bunlardan ciddi miktarda gelir elde ettiğini ifade etti.

Linkedin verilerini çalan hacker

Kendisini Tom Liner olarak tanıtan bu adam çaldığı verileri satın alan kişilere mutlu müşteriler diyor. Kötü amaçlı bilgisayar korsanlığı faaliyeti yürütmesinden hiçbir şekilde pişmanlık duymuyor. Aslına bakacak olursak bu kendisinin ilk bilgisayar korsanlığı denemesi değil.

Büyük şok Linkedin verileri çalındı!

Facebook platformu üzerinden yine benzer veri sızıntısına neden olan bu adam kendisine fazlasıyla güveniyor. Ayrıca veritabanlarına bundan sonra tekrar tekrar ulaşacağını da sözlerine ekledi. Peki siz Linkedin ve diğer sosyal medya platformlarının güvenilir olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın