Microsoft Xbox Series için harekete geçti

9
Microsoft Xbox Series için harekete geçti

Microsoft Xbox Series için harekete geçti. Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan Xbox, bu aralar yeni nesil konsollarıyla sektörü adeta domine ediyor. Özellikle Game Pass servisi sayesinde rakibi Sony’nin PlayStation markasını zor durumda bırakan ünlü isim, şimdi de konsolların donanımında yenilik yapmaya hazırlanıyor.

Microsoft Xbox Series

Microsoft’a yakın bazı kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Xbox Series X’in yongasında bir değişikliğe gidecek. Yeni yonga denilince akla hemen yeni özellikler ya da geliştirilmiş performans gelebilir ancak ilk gelen bilgilere göre böyle bir durum söz konusu değil. Diğer bir ifadeyle, yeni yonga seti XboxSeries X’e performans anlamında bir katkı sağlamayacak. Peki o zaman Microsoft’un yapacağı bu değişikliğin amacı ne?

Microsoft Xbox Series

Yapılan açıklamalara göre bu çip değişikliğinin temel amacı, cihazın verimliliğini arttırmak. Güncelleme sonrası daha az ısınması planlanan konsolun bunun haricinde farklı bir yönden gelişim göstermesi beklenmiyor.

Xbox Series X

Son olarak geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma sonucunda, Şubat ayında gerçekleşen toplam konsol satışlarında uzun bir süreden beri ilk defa Xbox’ın PlayStation’ı geride bıraktığını görmüştük. Öyle ki, her ne kadar Şubat ayında toplam bazda konsol satışında %40’ın üzerinde bir düşüş görünse de, yine de Avrupa ülkelerinde satılan toplam Xbox Series S ve Xbox Series X sayısı, PlayStation 5 sayısından fazla gerçekleşmişti. Bakalım yılın kalan aylarında bu ikili arasındaki rekabet nasıl şekillenecek.

Beats, Android kullanıcıları için bazı kullanışlı özellikler sunuyor

Bir cevap yazın