Microsoft Xbox Series satışlarından memnun

125
Microsoft Xbox Series satışlarından memnun

Microsoft geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunduğu Xbox Series satışlarından hayli memnun görünüyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Konsol sektöründeki öncü isimlerden biri olan Microsoft, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Xbox Series konsollarını satışa sunmuştu. Xbox Series S ve Xbox Series X tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı.

Her ne kadar PS5 kadar yoğun ilgi görmese de Xbox Series konsolları gayet başarılı bir satış çizgisi yakalamış. En azından Microsoft’un görüşü bu yönde.

Microsoft yetkilileri, Xbox Series satışlarının beklentilerinin de ötesinde olduğunu belirtiliyorlar. Elbette şimdilik bir sayı söz konusu değil.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde PS5 satışlarının 10 milyonu geçtiği açıklanmıştı.

Herşeyi bir kenara bırakırsak, Microsoft’un hiçbir özel oyun çıkarmadan yeni nesil konsollarını satışa sunması başlı başına bir cesaret göstergesi diyebiliriz. Buna rağmen Game Pass sayesinde yeni nesil Microsoft konsollarının satış bazında hayli başarılı olduğu da bir gerçek.

Belki de önümüzdeki dönemde Xbox Series satışları bir şekilde PS5 satışlarını geçmeyi başarabilir. Gerçi kısa vadede böyle bir durumun gerçekleşmesi pek de olası görünmüyor. Çünkü Sony konsollarının stokları yenilenir yenilenmez, tüm konsollar satılıyor. Dolayısıyla böyle bir atmosferde Xbox Series’in, PS5’ten çok satması pek de olası görünmüyor.

İşte 2. elde en çok tercih edilen otomobiller

Bir cevap yazın