Netflix, dikkat çekici yeni özelliğini duyurdu

21
Netflix, dikkat çekici yeni özelliğini duyurdu

Netflix yeni geliştirdiği öneri algoritması ile bir showu sadece beğenmeniz ve çok beğenmeniz arasında seçim yapmanıza izin verecek. ikisi arasında ayrım yapabilecek. Akış hizmeti, derecelendirme sistemine “Thumbs Up” seçeneği ekliyor. İzleyiciler, bugünden itibaren tüm cihazlarda geleneksel “Beğenme” simgesinin hemen yanındaki yeni seçeneği fark edebilirler. Normal beğenme seçeneğine ek olarak bu seçenek 2 Thumbs Up sunacak, bu da bir showu çok fazla beğenmeniz anlamına geliyor. 2 Thums Up verdiğiniz showlar neticesinde algoritmanız yeniden şekillenecek.

Netflix, dikkat çekici yeni özelliğini duyurdu

Yeni özellik sayesinde Netflix’in kişiye özel algoritması daha düzenli bir şekilde çalışacak. Örneğin, Russian Doll gibi bir şova çift beğeni vermek, bir kadının başrolde olduğu daha fazla gizem veya dramatik şovun size önerileceği anlamına gelecek. Midsomer Murders gibi bir şovu beğenmek, Netflix’in size daha fazla İngiliz dedektif draması sunacağı anlamına gelecek.

Platformun başparmak tabanlı derecelendirme sistemi, son yıllarda eleştirmenlerden adil bir pay aldı. Platform, beş yıldızlı derecelendirme sistemini 2017’de değiştirdi. İzleyiciler en başta Netflix’in algoritmik sisteminin bozulacağından endişe etmişti ancak böyle bir şey gerçekleşmedi. Platform özellikle Squid Game’den sonra ciddi anlamda popülerlik elde etti. Hal böyle olunca da platform farklı özellikler sunarak mevcut kitlesini korumaya çalışıyor.

Kamera teknolojisi yeniden şekilleniyor: 3 boyutlu görüntüleme

Bir cevap yazın