Nintendo OLED Switch için performans açıklaması yaptı

96
Nintendo OLED Switch için performans açıklaması yaptı

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Nintendo OLED ekranlı Switch modeli için yeni bir performans açıklaması yaptı. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Bu yıl içerisinde yeni bir Switch konsolunun tanıtılacağı zaten biliniyordu. Hatta yeni Switch konsoluna kesin gözüyle bakılıyordu diyebiliriz. Nitekim Nintendo geçtiğimiz günlerde yeni nesil Switch konsolunu tanıttı.

Gerçi bu konsola yeni nesil demek biraz iddialı olabilir. Çünkü yeni Switch modelindeki tek yenilik OLED ekran diyebiliriz. OLED ekranı bir kenara bırakırsak yeni Switch modelinin öyle büyük bir yeniliği yok. Zaten Nintendo da bunu itiraf etti.

Konsol sektörünün dev ismi geçtiğimiz gün OLED ekranlı Switch hakkında kısa bir açıklamada bulundu. Nintendo tarafından yapılan açıklamada OLED ekranlı Switch modelinin güç ve hız açısından ilk jenerasyon Switch ile aynı kalibrede olduğu belirtildi.

Bu aslında şu anlama geliyor. OLED ekranlı Switch modelinin Switch ve Switch Lite’tan tek farkı daha büyük bir OLED panele sahip olması. Onun haricinde herhangi bir yenilik söz konusu değil.

Dürüst olmak gerekirse, performans iyileştirmesi çok da mantıklı bir hamle olmayabilirdi. Çünkü OLED ekranlı Switch’in daha güçlü olması, Switch ve Switch Lite’ın geri planda kalmasına zemin hazırlayabilirdi. Böylece Nintendo’nun ilk jenerasyon Switch modellerini de bir süre daha destekleyeceğini biliyoruz.

Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılış videosu (Unboxing)

Bir cevap yazın