Nintendo Steam Deck’ten ötürü endişeli değil

106
Nintendo Steam Deck’ten ötürü endişeli değil

Valve’in taşınabilir el konsolu Steam Deck geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Buna rağmen Nintendo Steam Deck’ten ötürü endişeli değil.

Taşınabilir el konsolu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi de Nintendo oluyor. Hatta son yılları baz alırsak, Nintendo’nun taşınabilir el konsolu tarafında rakipsiz kaldığını da söyleyebiliriz. Zaten Switch bu rahatlığın en net örneği.gerisinde

Nintendo rakipsiz olduğu için günümüzün çok  kalmış sisteme sahip bir cihaz için 300 dolar ve üzeri fiyatlar talep edebiliyor.

Fakat Valve’in yeni tanıttığı Steam Deck sonrası tüm olasılıklar değişmiş durumda. Valve’in tanıttığı Steam Deck üstün sistemi ile Steam’de yer alan tüm oyunları oynatabilecek bir konsol. Dolayısıyla Switch’ten çok daha güçlü. Bu da akla Steam Deck’in Switch’in yerini alıp alamayacağını getiriyor.

steam deck

Nintendo yetkililerine göre Switch tamamen farklı bir kesime hitap ediyor. Dolayısıyla Steam Deck’i satın alan kişiler, Nintendo oyunları için yine Switch’i almak zorundalar. Bu yüzden Nintendo, Switch satışlarının yeni konsol duyurularından çok fazla etkilenmeyeceğini düşünüyorlar.

Açıkçası Steam Deck Japonya’da olmasa bile Avrupa ve Amerika’da Switch’e ciddi bir rakip olabilir. Nintendo bunu kabullenmek istemese de Steam Deck öyle ya da böyle Switch satışlarını etkileyecektir. Belki bu sayede Nintendo da Switch tarafında teknik donanım bazlı bir güncellemeye gidebilir. Çünkü Switch güç açısından günümüzün çok gerisinde kalmış durumda.

Netflix sevilen dizisi Bridgerton’un 2. sezonu için çekimlere başlandı

Bir cevap yazın