Nintendo Switch Pro söylentileri boş çıktı

71
Nintendo Switch Pro söylentileri boş çıktı

Bir süredir Nintendo’nun Switch’ten daha güçlü bir konsol üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Fakat Nintendo Switch Pro söylentileri boş çıktı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Konsol sektöründeki önemli isimlerden biri olan Nintendo, hali hazırda satışta olan güncel konsolu Switch’i 2017 yılında satışa sunmuştu. Nintendo Switch teknolojisi ve gücü itibariyle PS4 ve Xbox One’ın hayli gerisinde bir performans sunuyordu. Fakat bu durum Switch’in çok satmasını engellemedi.

Nintendo’nun yenilikçi yapısı, oyunculara farklı bir deneyim sunması, genel itibariyle Switch’i başarılı kıldı. Fakat Switch’in teknik donanım açısından güçsüz olmasından ötürü 3. Parti oyun desteği istenilen seviyelere gelemedi.

Bu bağlamda bir süredir Nintendo’nun daha güçlü bir Switch modeli geliştireceğine dair söylentiler mevcuttu. Fakat bu söylentiler geçtiğimiz gün duyurulan Nintendo Switch OLED versiyon ile son buldu.

Yeni Nintendo Switch OLED versiyon teknik donanım tarafında önemli bir yenilik sunmuyor. Cihazın isminden de anlaşılabileceği üzere yeni Switch modelinin en önemli artısı OLED bir panel ile geliyor olması. Bunun dışında ikinci bir artısı yok diyebiliriz.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Nintendo OLED ekranlı Switch’i satışa sunmasıyla birlikte diğer Switch konsollarının satışına da devam edecek. Yani yeni Switch çıktığı için eskisinin satışı sonlanmayacak. Ayrıca Switch Lite da satılmaya devam edecek.

Netflix, ‘Tinder Swindler’ belgeselinin haklarını aldı

Bir cevap yazın