Nokia Clarity Solo Buds+ ve Go Earbuds+ geliyor!

87
Nokia Clarity Solo Buds+ ve Go Earbuds+ geliyor!

Nokia akıllı telefon pazarında en iyi günlerini geçirmiyor ve şimdi şirket önümüzdeki birkaç ay içinde iki yeni kulaklık çıkarmaya hazırlanıyor. TWS kulakiçi, Nokia Clarity Solo Buds+ ve Nokia Go Earbuds+ olan bu kulaklıklar FCC listesinde görüldü.

FCC listesine göre Nokia Clarity Solo Buds+, TWS kulaklıklar için alışılmadık bir tasarıma sahip. Görünüşü itibari ile ilk bluetooth kulaklıklara benzer bir görünüme sahip. Dış yapı için uzatılmış bir gövdeye ve kulak içi tasarıma sahip olduğu görülüyor.

Nokia Clarity Solo Buds+ ve Nokia Go Earbuds+ geliyor!

Gövde, farklı görevleri gerçekleştirmek için kullanılabilen çok işlevli düğmelere sahipken, sadece bir dokunuşla çağrıları çalabilir/duraklatabilir, cevaplayabilir ve reddedebilir özellikte. Düğmesi ile birçok işlevi yerine getirebiliyorsunuz; uzun süre basmak, hızlı görevleri gerçekleştirmek için sesli asistanı değiştirme özelliğine sahip.

Kulaklık ayrıca cihazın eşleştirme ve pil durumunu gösteren bir gösterge ışığına sahip, ayrıca şarj için bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olduğu görülüyor.

Nokia Clarity Solo Buds+ ve Nokia Go Earbuds+ geliyor!

Nokia Go Earbuds+’a geçiş yapan TWS kulaklıklar, Apple AirPods Pro’dan ilham almış gibi görünüyor. Şemalara göre bunlar AirPods Pro ile neredeyse aynı tasarıma sahip. Tomurcuklar, ince gövdeli bir kulak içi tasarıma sahipken, Clarity Solo Buds+’a benzer dokunmatik kontrollere sahip. İlginç bir şekilde, Go Earbuds+, kulaklıkların kendisinde bir ses kontrolüne sahiptir.  

Hem Nokia Clarity Solo Buds+ hem de Nokia Go Earbuds+, küçükten büyüğe farklı boyutta kulak uçlarıyla birlikte gelecek. Bunlar zaten FCC listesinde olduğundan, Nokia’nın bunları yakında duyurmasını bekleyebiliriz. 

OnePlus yakında tablet kategorisine girebilir

Bir cevap yazın