OPPO A74: 6.43 inç ekran, 5000mAh pil ve dahası!

116

Oppo A74, her şeyden önce şıklık ve kullanılabilirlik gibi detaylarla ön plana çıkan bir Android telefon.

Oppo A74, 7,95mm kalınlıkta ve 175 gram ağırlıkta. Pek çok rakibine kıyasla daha ince ve hafif bir telefon olduğunu, dolayısıyla uzun süreler tek elde rahat kullanım sunabildiğini söyleyebiliriz.

Ürün, prizma siyahı ve gece mavisi olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuyor. Bize, deneyimleyebilmemiz için prizma siyahı rengi geldi.

Telefonun kutusuna göz attığımızda ise, koruyucu şeffaf kılıf ve 3.5mm kulaklık olduğunu görüyoruz. Ayrıca, Type-C bağlantı noktasını 3.5mm bağlantıya dönüştüren konektör de yine kutuda geliyor.

Ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor. 409ppi değerde ve maksimum olarak 800nit parlaklık değeri sunabiliyor. Yani hem iç mekân, hem de dış mekân kullanımlarında tatmin edici detaylar sunabiliyor.

Eğer isterseniz ekran ayarlarına giderek göz konforu modunu da aktifleştirebilir ve uzun süreler gözleriniz rahatsız etmeden kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünün ekranı, bir şeyler okumak, izlemek ve oynamak için ideal performans sunuyor. Tabii dokunuşlara da çok hızlı cevaplar verebildiğini ekleyelim.

Ekrandaki parmak izi okuyucu sensör de, güvenli kullanım için hızlı ve net çözümler sunabiliyor.

Oppo A74, Snapdragon 662 çipsetine sahip. Bunun yanında 4GB LPDDR4X SD RAM ve 128GB dahili depolama gibi teknik detaylar mevcut. İsterseniz microSD kart ile mevcut hafıza miktarına ek de yapabilirsiniz.

Telefon, Android 11 işletim sistemiyle geliyor ve kolay bir kullanım sunuyor. Ekranlar arası geçişler, uygulama çalıştırma performansları genel olarak başarılı. Google Play Store’da yer alan pek çok oyunu da sorunsuz bir şekilde deneyimleyebiliyorsunuz.

OPPO A74: 6.43 inç ekran, 5000mAh pil ve dahası!

Oppo A74’ün arka tarafında 48+2+2MP’den oluşan üçlü kamera dizilimi mevcut. 48MP değerdeki ana kamera, fotoğraf ve videolar için tatmin edici sonuçlar sunabiliyor.

1080p 30FPS değerde videolar çekebilir, hızlı ve ağır video çekim seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca, video çekerken sarsıntıların önüne geçilmesi adına elektronik görüntü sabitleme sisteminin de bulunduğunu belirtelim.

2MP mono ve 2MP makro kamera da bokeh efektli görseller ve 4cm mesafeden çekeceğiniz makro çekimler için yardımınıza koşuyor.

Ön tarafa baktığımızda, telefonumuzun 16MP selfie kamerası olduğunu görüyoruz. Güzellik modu, bokeh efekti gibi pek çok detay bulunuyor. Güzel selfie fotoğraflar çekebilir ve internet üzerinden görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle iyi ışıklı ortamlarda güzel performans sunduğunu belirtelim.

Telefon, 5000mAh değerde pille geliyor. 33w hızlı şarj teknolojisine destek veren bu pil, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarmanıza yardımcı oluyor. Normal kullanımda ise tek şarj ile 2 günü rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Ayrıca, telefonumuzda Wi-Fi AC, NFC ve Bluetooth 5.0 gibi kablosuz bağlantı teknolojilerinin de olduğunu belirtelim.

Oppo A74, ülkemizde 3499 TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

Bir cevap yazın