Oppo Find X2 virtual RAM desteğine kavuşuyor

64
Oppo Find X2 virtual RAM desteğine kavuşuyor

Son dönemin popüler teknolojilerinden biri olan virtual RAM bir Oppo modeline daha geliyor. Oppo Find X2 virtual RAM desteğine kavuşuyor.

Son dönemdeki en önemli teknolojilerden birisi de virtual RAM desteği diyebiliriz. Bu yeni teknoloji telefonunuzdaki dahili depolamanın bir kısmını RAM olarak kullanmanızı sağlıyor. Bu sayede telefonunuzun RAM kapasitesini belli bir miktarda arttırmanıza imkan sağlanmış oluyor.

Bu destek şimdi Oppo’nun popüler modeli Find X2 için de geliyor. Find X2 için yayınlanan güncelleme ile RAM genişlemesi modu Find X2’ye eklenmiş olacak.

Haziran 2021 güvenlik güncellemesi ile gelen bu özellik sayesinde Ayarlar – Hakkında – RAM Menu sekmelerine tıklayarak RAM kapasitenizi yükseltebileceksiniz.

Elbette hali hazırda 12GB RAM’e sahip bir telefon için böyle bir güncellemeye gerek var mı orası da tartışmaya açık bir konu.

Çünkü günümüzde pek çok cihazda 6GB ya da 8GB RAM bulunuyor. Dolayısıyla 6GB ve 8GB’lık RAM kapasiteleri bile mevcut oyun ve uygulamaları kasma donma yapmadan rahat bir şekilde çalıştırabiliyorlar.

Bu bağlamda 12GB RAM desteği bulunan bir telefon için bu tarz bir güncelleme yayınlamak biraz gülünç.

Öte yandan bu güncellemenin 4GB ve altı RAM kapasitesine sahip modeller için hayli yararlı olacağını da belirtmek gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi bazı modelleri için bu güncellemeyi yayınlamıştı.

Bitcoin 12 bin dolara düşer mi: Usta analist cevapladı

Bir cevap yazın