Oppo küresel akıllı telefon pazarında 2. sırada

93
Oppo küresel akıllı telefon pazarında 2. sırada

Oppo yan markaları ile beraber 2021 Mayıs ayı için küresel akıllı telefon pazarında ikinci sırayı almayı başardı. Bu ay boyunca şirket ve yan kuruluşları, dünya genelinde toplam pazar payının yüzde 16’sını oluşturmayı başardı.

Counterpoint Research raporuna göre, Çinli teknoloji devi ve alt markaları küresel akıllı telefon pazarında Samsung’dan sonra ikinci sırayı korumayı başarırken, Apple yüzde 15 pazar payı ile üçüncü, Xiaomi ise yüzde 14 pay ile dördüncü oldu. Counterpoint’in kıdemli analisti Jene Park, “OPPO ve yan kuruluşlarının birleşik küresel akıllı telefon satışları, Nisan ve Mayıs aylarında Apple ve Xiaomi’yi geride bırakarak satıcıyı küresel olarak ikinci sıraya taşıdı” dedi.

Oppo küresel akıllı telefon pazarında 2. sırada

Analist ayrıca “OPPO ailesinin Huawei’den bu yana Çin’den gelen bir sonraki baskın marka olabileceğini” belirtti. Marka genellikle orta ve düşük seviye telefonları hedeflerken, Realme alt uç segmentlerde de rekabet ediyor. Öte yandan, OnePlus’ın Oppo ile yakın zamanda birleşmesiyle premium segmentlere yönelik cihazlar çıkardığını söyleyelim.

Oppo küresel akıllı telefon pazarında 2. sırada

Diğer iki marka Çinli akıllı telefon üreticisinin bir parçası olsa da, firmaların her biri bağımsız olarak çalışıyor ve kendi marka bilinirliğini artırmak için çalışıyor. Bu şimdiye kadar piyasada harika sonuçlar verdi. Merak edilen konu ise 3.çeyrekten itibaren tanıtılacak cihazlar ile beraber sıralamanın nasıl değişeceği bilindiği gibi 4 teknoloji devi de yeni amiral gemilerini tanıtmaya hazırlanıyor. Özellikle Apple’ın bu konuda yıl boyunca daha avantajlı olabileceğini söyleyelim.

Google, Pixel Buds satışlarını durdurdu

Bir cevap yazın