Oppo modelleri için RAM arttırma güncellemesi

126
Oppo modelleri için RAM arttırma güncellemesi

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Oppo yeni modelleri için RAM arttırma güncellemesi yayınladı. İşte detaylar.

Oppo, akıllı telefonların dahili depolama alanının bir kısmını RAM olarak kullanabilen yazılımını yayınladı. Yayınlanan bu yazılımla birlikte RAM kapasitesi bir miktar arttırılabilecek. Oppo ekibi konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi.

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, işletim sistemi arayüzü ColorOS’un 11.3 sürümüne güncellenmesiyle birlikte bazı akıllı telefon modelleri için bellek (RAM) genişletme özelliği sunmaya başladı.

Kullanıcıların bellek talebinin artması ya da en zorlu uygulamaların kullanılması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor. Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8GB belleğe, ihtiyaç duyulduğu takdirde 5GB daha eklenebiliyor. Aynı şekilde A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4GB olan belleğine 3GB daha ekleme yapılabiliyor.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok sayıda zorlu uygulama ve oyunu aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Özellikle daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor.

Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ menüsü altında ‘Telefon Hakkında’ kısmında RAM seçeneğini seçerek RAM yükseltme ayarını kolaylıkla yapabiliyor.

Görünen o ki önümüzdeki süreçte telefonlarda RAM kullanmaya bile gerek kalmayacak. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

WhatsApp, telefon gerektirmeyen çoklu cihaz senkronizasyonu getiriyor

Bir cevap yazın