Paraguay Bitcoin yasası çıkarmaya hazırlanıyor: “Ay’a gidiyoruz”

120
Paraguay Bitcoin yasası çıkarmaya hazırlanıyor: “Ay’a gidiyoruz”

El Salvador sonrasında bu defa Paraguay Bitcoin yasası çıkaracağını söyledi. Bu yasa ile birlikte sektörde önemli bir değişim bekleniyor. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Hatırlayacağınız üzere El Salvador Bitcoin için yeni yasal paramız ifadesini kullanmıştı. Yasa tasarısı El Salvador meclisinden geçti ve gerçekten de Bitcoin yeni yasal para haline geldi. Şimdi de Paraguay benzer adımlar atmaya çalışıyor. Fakat onlarınki El Salvador ile aynı olmayacak.

Paraguaylı milletvekili Carlitos Rejala tarafından yapılan açıklamalara göre önümüzdeki hafta Bitcoin ile ilgili bir yasa tasarısı Paraguay meclisine sunulacak. 14 Temmuz Çarşamba günü bu milletvekili hem Paraguay hem de dünya için büyük bir sürprizin geleceğini söyledi. Ayrıca açıklamasında “Ay’a gidiyoruz” ifadesine yer verdi. Belirli bir tarih verilen tweetleri genellikle Musk atıyordu.

Paraguaylı milletvekili yaptığı açıklamalarda El Salvador örneğine vurgu yaptı. Onlardan farklı olacağını ve Bitcoin’i yeni yasal para ilan etmeyeceklerini söyledi. Haziran ayı içerisinde bu yasanın çıkarılması bekleniyordu. Fakat yetişmeyince Temmuz ayına ertelediler.

Paraguay Bitcoin yasası

Yapılacak olan düzenlemenin daha çok dijital varlık tasarısı olacağını söyledi. Yani piyasalar ile ilgili bir düzenleme gerçekleşecek. Fakat bu düzenlemenin Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili olduğu savunuluyor. Böylece amaçlarının kripto paraları desteklemek olduğunu vurguladı.

Özgür Demirtaş Bitcoin hakkında konuştu

Kripto paralar dünyanın birçok yerinde hem yatırımcılardan hem de devletlerden önemli destekler görüyor. Böylece değeri normalin çok daha üzerine çıkabiliyor. Sadece Tesla tarafından yapılan bir destekleme bile fiyatının en az 10 bin dolar yükselmesini sağladı. Peki sizce devletler bu kadar açık bir şekilde kripto paralara destek vermeli mi?

Bir cevap yazın