Peugeot imzalı 9X8 Le Mans Hypercar tanıtıldı!

84
Peugeot imzalı 9X8 Le Mans Hypercar tanıtıldı!

Otomobil sektöründeki önemli isimlerden biri olan Peugeot şov yapıyor. Geçtiğimiz gün Peugeot imzalı 9X8 Le Mans Hypercar tanıtıldı! İşte detaylar.

PEUGEOT, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Le Mans 24 Saat yarışları için ürettiği yeni otomobili PEUGEOT 9X8 Le Mans Hypercar’ı düzenlenen online bir etkinlikle tanıttı. PEUGEOT SPORT ENGINEERED ekibi ve PEUGEOT Design tasarımcılarının uyumlu çalışmasıyla oluşturulan 9X8; estetik ve akıcı hatları, aerodinamik yapısı, arka kanada gerek duymayan tasarımı ve güçlü marka kimliğiyle motor sporlarında yeni bir çağın habercisi olmaya hazırlanıyor.

2022 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (FIA WEC) 2 adet araçla mücadele edecek olan yeni 9X8 Le Mans Hypercar; 4 tekerlekten çekişli hibrit güç aktarma sistemiyle PEUGEOT’nun yol ve yarış otomobillerine yönelik çevreye duyarlı performansını ifade eden Neo-Performance stratejisini yansıtıyor. PEUGEOT 9X8 Le Mans Hypercar’ın arka kısmında PEUGEOT HYBRID4 500KW güç-aktarma sisteminin parçası olarak; 2,6 litre hacimli, bi-turbo, 90 derece açılı, V6 silindirli 500 kW (680 HP) gücünde motor yer alıyor. Hiper yarış otomobilinin bu gücünü, ön kısımda yer alan 200 kW motor-jeneratör ünitesi, yedi vitesli sıralı şanzıman ve batarya destekliyor.

Yazının devamı ve diğer görseller için aşağıdan sayfayı değiştiriniz.

Bir cevap yazın