PlayStation 4 şimdiye kadar ne kadar sattı?

121
PlayStation 4 şimdiye kadar ne kadar sattı?

Sony geçtiğimiz çeyrek sonuçlarını açıkladığı toplantıda PlayStation 4 şimdiye kadar ne kadar sattı sorusuna da açıklık getirdi. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde PS5’i satışa sunmuştu. Konsol devi, 2021 ikinci çeyrek sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada bu konsolun şimdiye kadar 10.1 milyondan fazla sattığı açıkladı.

Peki 2013 yılında satışa sunulan ve yeni nesil konsollara rağmen hala popülaritesini kaybetmeyen PS4 şimdiye kadar ne kadar sattı?

Sony büyük merak oluşturan bu soruya da bir açıklık getirdi.

2013 yılından bu yana yaklaşık olarak 8 senedir raflardaki yerini koruyan PS4 şimdiye kadar 116.4 milyon adet satmış durumda. Gerçekten de bu satış rakamının büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz.

Muhtemelen önümüzdeki süreçte PS4 biraz daha satmaya devam edecektir. Fakat PS5 stoklarının bollaşması ve oyunların da yeni nesle özel hale gelmesiyle birlikte PS4 satışlarının sonlanacağını söylemek pek de yanlış bir ifade olmayacaktır.

Sony, PS4 ile bir önceki neslin tartışmasız lideri oldu. Aslında bu nesilde de şimdilik değişen bir şey yok. Keza PS5 satışları, Xbox Series satışlarının çok önünde. Aradaki farkın azalıp, azalmayacağını ise zaman gösterecek. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz. Zira Xbox satışlarının da Game Pass sayesinde giderek arttığını göz ardı etmememiz gerekiyor.

Huawei Avrupa’da kan kaybına uğradı işte detaylar

Bir cevap yazın