PlayStation DualSense için önemli güncelleme

10
PlayStation DualSense için önemli güncelleme

PlayStation DualSense için önemli güncelleme. Bilgisayar oyuncuları ile konsol oyuncuları arasındaki en belirgin fark, şüphesiz oyunda kullanılan kontrolcülerden kaynaklanmaktadır. Yakın bir zamana kadar PC kullanıcılarının hararetle savundukları en temel argüman, kaliteli oyunların klavye + mouse ile oynandığıydı. Ancak birçoklarının kabul ettiğine göre aslında bu fikrin arkasında yatan en önemli sebeplerden biri, PC’lerde PlayStation ya da Xbox platformlarındaki gibi ileri teknoloji, kullanışlı ve verimli kontrolcülerinin bulunmamasıydı.

PlayStation DualSense

Bununla birlikte gelişen teknoloji sayesinde, PC oyuncuları için pek çok kaliteli ve oyun tecrübesini kolaylaştıran kumandalar üretildi. Bunlardan biri de Sony tarafından geliştirilen DualShock’du. Ancak ne DualShock’un ne de diğerlerinin konsollardaki kontrolcülerin yaşattığı tecrübeyi vadettiğini söylemek zordu. İşte bu yüzden Sony daha yeni ve daha güçlü bir kontrolcü olarak DualSesne’yi piyasaya sürdü.

PlayStation DualSense

Bugüne kadar PC oyuncuları için adeta bir hayat kurtarıcı rolüne bürünen DualSense’nin çok önemli bir kusuru vardı o da güncellemeleri alabilmek için oyuncunun muhakkak bir PlayStation sahibi olması gerekiyordu. Bununla birlikte Sony’e yakın kaynaklardan gelen haberlere göre, Japon devi bu stratejisinden vazgeçmiş ve artık DualSense’i özgür bırakmaya niyetlenmiş.

PlayStation DualSense

Öyle ki şirketin üzerinde çalıştığı yeni güncelleme sayesinde, artık DualSense PC için geliştirilmiş bir uygulama üzerinden yazılım desteği alabilecek. Bununla birlikte güncelleme paketinde sadece bu önemli özellik olmayacak. Sony DualSense için, oyun deneyimini arttıracak çok önemli yenilikler de getirecek.

Şu an için bu güncellemenin ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yok ancak sızıntılar başladığına göre bu tarih çok da uzak olmasa gerek.

WhatsApp, ‘Son Görülme’ durumunuzu belirli kişilerden gizleme seçeneği ekliyor

Bir cevap yazın