Rockstar Games ayrılığı yeni şirket kurulmasına neden oldu

87
Rockstar Games ayrılığı yeni şirket kurulmasına neden oldu

Rockstar Games ayrılığı yeni gelişmelerin yaşanmasına neden oluyor. 11 Mart 2020 tarihinde buradan ayrılan Dan Houser yeni bir marka oluşturacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Oyun şirketleri her geçen gün biraz daha fazla büyüyor. Pandeminin etkisi ile birlikte bu büyümenin çok ciddi bir boyuta ulaştığı biliniyor. Hatta birçok oyun şirketi büyüme konusunda takıntılı hale geldi. Mesela Epic Games her hafta ücretsiz oyunlar vererek kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttırmak istiyor.

Tüm bu karışık ortamda Dan Houser yeni bir oyun şirketi kurmak istediğini söyleyerek işleri daha da tuhaf hale getirdi. Normal şartlarda herhangi bir şirketten ayrılma nedeni olarak o şirketin batması gösterilebilir. Fakat Rockstar Games hiç olmadığı kadar güçlü bir dönemde. Onun buradan ayrılışının nedeni başka bir oyun stüdyosu kuracak olması.

Dan Houser 23 Haziran 2021 tarihinde Absurd Ventures in Games LTD isminde bir şirket kurdu. Bu şirketin çok yüksek bir ihtimalle oyun stüdyosu olması bekleniyor. Böylece rock star ile rakip hale gelebilecek. Kendisi oyun dünyasının en büyük devleri içerisinde yer alıyor.

Rockstar Games ayrılığı

GTA oyununun da yaratıcısı olarak kabul edilen ünlü geliştirici muhtemelen yeni oyun stüdyosu kurmak için Rockstar Games firmasından ayrıldı. O şirketin de kurucusu olan Dan Houser böylece ikinci önemli markasını yaratmayı planlıyor. Fakat ortaya önemli bir detay daha çıktı.

GTA 6 yakında duyurulacak! Ortalık karışacak

Bazıları yeni kurulacak olan şirketin sadece yatırım amaçlı olduğunu söylüyor. Ancak bazıları Dan Houser’ın Manhunt’ın 3. oyununu kendi başına yapmak istediği için şirketten ayrıldığını tahmin ediyor. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın