Şimdi de sıra Sony Mobile’a mı geldi?

66
Şimdi de sıra Sony Mobile’a mı geldi?

Pek çok ismin mobil pazardan çekilmesi sonucunda herkesin aklında aynı soru var. Şimdi de sıra Sony Mobile’a mı geldi.

Yıllardır doğru düzgün akıllı telefon üretemeyen Sony, elindeki kısıtlı sayıdaki müşteriyi de hızlı bir şekilde kaybediyor. Genel olarak kullanıcılar Sony’nin sonunu yakın gördükleri için bu firmanın telefonlarını almaya sıcak bakmıyorlar. Hele ki LG gibi bir devin ardından Sony’nin mobil pazardan çekilecek olması çok da uzak bir ihtimal gibi durmuyor.

Akıllı telefon sektörünün en köklü isimlerinden biri olan LG, kısa süre önce mobil pazardan çekildiğini açıklamıştı. Bir dönem zirveye oynayan Güney Koreli üretici, Çinli şirketlerin küresel pazardaki ağırlığını arttırmasıyla birlikte geri planda kalmıştı.

İstediği atılımı gerçekleştirmekte güçlük çeken LG, ister istemez pazardan çekilmek zorunda kaldı. Peki aynı durum diğer üreticiler için de söz konusu olabilir mi? Yani LG haricinde başka üreticiler de pazardan çekilme kararı alabilir mi?

Söz konusu böyle bir soru olduğunda gözler direkt olarak Sony’e çevriliyor. Son yıllarda mobil pazarda silik bir görünüm çizen Sony, yine de direnmeye devam ediyor.

Bir dönem Türkiye’de de kurumsal olarak hizmet veren Sony ciddi anlamda güçlü telefonlar üretiyordu. Hatta Sony’nin ürettiği telefonlar kamera tarafında da neredeyse rakipsizdi. Fakat Sony’nin katı fiyat politikası Japonya merkezli üreticinin bir anlamda sonu oldu.

Türkiye de dahil pek çok pazardan çekilme kararı alan Sony, ürettiği akıllı telefonları hayli sınırlı bir pazar dahilinde satışa sunmaya başladı. Fakat bu durum da Sony’nin mobil tarafta zarar etmesini engellemedi.

Eğer böyle devam ederse yakın gelecekte Sony’nin de LG ile aynı kaderi paylaşması kaçınılmaz görünüyor.

Samsung Galaxy Tab A, Android 11 güncellemesi alıyor

Bir cevap yazın