Spotify biletli etkinlikler yapacak! İşte detaylar

91
Spotify biletli etkinlikler yapacak! İşte detaylar

The Information’a göre Spotify platformunu genişletecek bazı özellikler üzerinde çalışıyor. Şirket işini çeşitlendirmek için hem sanal hem de canlı konserler için bilet satabilir.

Spotify’ın buradaki esas planı kısa vadede para kazanacağı bir bilet sistemine geçiş yağmak değil. Şirketin asıl amacı bu özelliği sanatçılarla olan ilişkisini geliştirmenin bir yolu olarak kullanmak. Koronavirüs ile Dünya tamamen dijitalleşme yönünde ilerledi. Konserler ve benzeri etkinlikler virüsle mücadele kapsamında yasaklanmış ya da kısıtlanmış durumdaydı. Böyle bir dönemde Spotify’ın platformu üzerinden biletli etkinlikler gerçekleştirmesi yerinde bir hareket gibi görünüyor.

Spotify biletli etkinlikler yapacak! İşte detaylar

Bu şekilde şirket ayrıca, sanatçıların kariyerlerine yatırım yaptığını daha iyi gösterebileceğine inandığını söylüyor. Bu özellik ayrıca Spotify’ıAppleMusic’ten ayırmanın bir yolu olacak. Spotify zaten canlı etkinliklerle ilgilenen bir platformdu. Geçtiğimiz baharda şirket, The Black Keys ve Leon Bridges gibi sanatçıların yer aldığı kaydedilmiş sanal konserler verdi. Kaynak, Spotify’ın o zamandan beri bilet içeren bir etkinlik üzerine kafa patlattığını iddia ediyor. Konser biletleri satmak bir müzik akışı platformu için çok mantıklı olabilir, ancak yine de Spotify için büyük bir iş değişikliğini temsil ediyor. Özellik ne zaman sunulur ve hangi bölgelere gelir gibi bir açıklama henüz resmi olarak yapılmadı. Ancak gelmesi durumunda global anlamda başarılı bir ivme yakalayabilir.

Xiaomi Mi Notebook Pro X, 3.5K OLED ekran ile piyasaya çıktı

 

Bir cevap yazın