Steam Deck alınır mı? İşte bu sorunun yanıtı

179
Steam Deck alınır mı? İşte bu sorunun yanıtı

Valve’nin sürpriz bir şekilde tanıttığı Steam Deck alınır mı? 399 dolarlık fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken konsol başarılı olabilecek mi? İşte bu soruya ilişkin detaylar.

El konsolu denildiğinde pek çok kişinin aklına gelen ilk isim Nintendo olacaktır. Nintendo’nun bu konuda hayli başarılı bir isim olduğunu biliyoruz. Özellikle Switch ile birlikte Nintendo önemli bir ivme yakalamıştı. Hatta bu alanda rakipsiz bir şekilde yoluna devam ediyordu. Ta ki şimdiye kadar.

Valve geçtiğimiz gün Steam Deck’i tanıtmıştı. 399 dolarlık başlangıç fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken konsolun 256GB’lık sürümü 529 dolar, 512GB’lık sürümü de 649 dolardan satışa çıkacak.

Peki o kadar para verip bu el konsolunu almaya değer mi? Dilerseniz bu konuyu masaya yatıralım.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Valve’in imzasını taşıyan bu cihaz Switch’ten çok çok daha üstün bir mimari ve teknik özellik tablosuna sahip. Yani iki konsol arasında dağlar kadar fark var diyebiliriz. Bu iki konsolu karşılaştırmak, PlayStation 2 ile PlayStation 5’i karşılaştırmaktan farksız olacaktır.

Switch’in yeni çıkan OLED ekranlı versiyonu ile Steam Deck’in baz sürümü arasında öyle önemli bir fiyat farkı bulunmuyor. Dolayısıyla Switch OLED’e 350 dolar verene kadar SteamDeck’e 400 dolar vermek çok daha mantıklı görünüyor.

Özellikle de PC oyunlarının tümünü el konsolunda oynayabilecek olmak muazzam bir tecrübe diyebiliriz. Elbette burada tercih tamamen kullanıcılara kalmış durumda.

Manuel vitesli araçlar tarihe karışıyor: 2021 yılı raporları çok şaşırttı

Bir cevap yazın