Tamir edilip satılan telefonların sayısında büyük bir artış var

66
Tamir edilip satılan telefonların sayısında büyük bir artış var

Gittikçe büyük bir yaygınlık kazanan tamir edilip satılan telefonlarınsayısı artmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde bu çok daha net görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Tüm dünyada akıllı telefon pazarı giderek büyüyor. İlk etapta Çin bu pazarın en büyük aktörü konumundaydı. Ayrıca hem üretici hem de tüketici anlamında büyük bir potansiyele sahip. Fakat Hindistan ile birlikte diğer bazı Güneydoğu Asya ülkeleri ön plana çıktı. Şimdi ise bu pazarlar başta olmak üzere dünyanın tamamında yeni bir trend ortaya çıktı.

Akıllı telefon şirketleri bozulmuş cihazları yenileyip daha ucuza satıyor. Böylece üreticilerin eline ulaşan bozuk cihazlar tamamen tamir edilip yeniden piyasaya sunuluyor. Bu durum Asya ülkelerinin ekonomisine çok ciddi bir katkıda bulunuyor.

Ortaya çıkan son detaylara göre cep telefonlarının tamir edilip yeniden satılma oranları giderek büyüyor. 2020 yılı bu noktada önemli bir mesafe alınmasını sağladı. 2019 yılı ile kıyaslandığında 2020 yılında cep telefonu tamir edip satma hizmetlerinde büyük bir artış var.

tamir edilip satılan telefonların

Birçok analist bu tür hizmetlerin daha fazla artış göstermesini bekliyor. Yapılan değerlendirmelerde ABD, Avrupa, Hindistan ve Afrika gibi birçok bölgede bu tür hizmetlerin ön plana çıktığı görülüyor. Cep telefonu tamir edip yeniden satışa sunan üreticiler sektörün 2019 yılına göre yüzde 4 büyüdüğünü ve bu büyümenin devam edeceğini söylüyor.

Honor, katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor

Özellikle Türkiye gibi akıllı telefonların pahalı olduğu ülkelerde bu tür hizmetler daha fazla değer görüyor. Peki siz sektör ilgili yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın