Telefonun Donanımsal Özelliklerine Nasıl Bakılır?

108
Telefonun Donanımsal Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Telefonun Donanımsal Özelliklerine Nasıl Bakılır? iPhone yada Android telefonlarınızın özelliklerini merak ediyor musunuz? Bu yazımızda telefon özelliklerini inceleyebileceğiniz uygulamaları sizlere sunuyoruz.

Telefonun donanımsal özelliklerine nasıl bakılır? Akıllı telefon almak istediğinizde cihazın tüm özelliklerini öğrenmek istersiniz. Telefonun özelliklerini öğrenerek çok daha bilinçli bir satın alma gerçekleştirebilirsiniz. Elinizde bulunan telefonun özelliklerini tam olarak bilmiyorsanız bunu öğrenmenin oldukça kolay yolları bulunuyor. iPhone veya Android telefonlarınızın donanım özelliklerini merak ediyor musunuz?

Android Telefonun Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Android telefonunuzun özelliklerini öğrenmek için;

  • ‘Ayarlar’ menüsünü açın,
  • ‘Sistem’ bölümünü seçin,
  • ‘Telefon Hakkında’ kısmını işaretleyin.

Bu bölümde telefonun yüzeysel özellikleri hakkında detay alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için uygulama kullanmanız gerekir.

 

iPhone Telefonun Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Telefonun özelliklerini incelemek için ilk olarak hangi iPhone modeline sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Cihazın model numarasını öğrenmek için;

  • Ayarlar > Genel > Hakkında‘ya bölümüne girin.
  • Model numarasını görmek isterseniz parça numarasına dokunun.
  • İnternet üzerinden Apple’ın cihaz özellikleri servisine girin.
  • Açılan sayfa üzerinde telefonunuzun modelinizi bulduktan sonra ‘See the tech specs’ bölümüne tıklayın.

Bu işlemleri yaptığınız zaman iPhone telefonunuzun tüm özelliklerini inceleyebilirsiniz.

 

Telefon Özelliklerini İncelemek İçin Hangi Uygulamaları Kullanabiliriz?

Android telefonlarda donanım özelliklerini incelemek isterseniz bazı uygulamalardan destek alabilirsiniz.

Inware

INWARE Android cihazınızla ilgili her ayrıntıyı sizlere sunuyor. Telefon hakkında tüm detayları Inware ile görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun CPU ve Ram kullanımını inceleyebilirsiniz. Inware üzerinde tüm bilgiler farklı sekmelerde görüntülenmektedir.

Droid Hardware Info

Donanımsal özelliklerle beraber ısınma gibi detaylı bölümleri de Droid Hardware Info üzerinden takip edebilirsiniz. Cihazınız hakkında tüm detayları veren eşsiz uygulamalardan bir tanesidir. Ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

CPU-Z

CPU-Z, Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda donanım bilgilerine erişmenizi sağlar. Telefonunuz ihtiyaç duyduğunuz her bilgi tek bir ekran üzerinden sizlere sunuluyor. Telefonunuzun tüm özelliklerine uygulama üzerinden erişebilirsiniz. Telefonun donanımsal özelliklerini görebilmek için kullanılan bu uygulama ücretsiz olarak sunuluyor.

Telefonunuz hakkında donanımsal bilgileri öğrenerek sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. iOS işletim sistemlerinde uygulama özelliklerine internet üzerinden bakabiliyorsunuz. Android için ise uygulama kullanmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın