Telegram işi abarttı! Aynı anda 1000 kişi!

100
Telegram işi abarttı! Aynı anda 1000 kişi!

Rusya merkezli mesajlaşma uygulaması olan Telegram işi abarttı. Uygulama, yayınladığı yeni güncelleme sayesinde görüntülü görüşmede sınırları kaldırdı!

Bu sene WhatsApp’ın yeni kullanım sözleşmesini yürürlüğe sokması ile birlikte popülerliğini arttıran Telegram, gün geçtikçe daha iyi hale geliyor. Rusya merkezli mesajlaşma uygulaması aldığı güncellemeler ile beraber kullanıcı sayısını daha da arttırmak için elinden geleni yapıyor. Bu kapsamda görüntülü arama özelliğini geçtiğimiz ay kullanıma sunan Telegram, bunu daha iyi hale getirecek yeni bir güncelleme daha yayınladı. Geçen ay kullanıma açılan görüntülü arama özelliğindeki aktif katılımcı sayısı 30 olarak belirlenmişti.

Bu kısımda herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Yani hala görüntülü aramalarda aktif katılımcı sayısı 30 ancak izleyici olarak katılabilecek kişi sayısı devasa noktalara taşındı. Buna göre yeni gelen güncelleme ile beraber bundan sonraki süreçte Telegram üzerinden gerçekleştirilen görüntülü görüşmelerde izleyici olarak katılabilecek kişi sayısı 1000 olarak belirlendi. Atılan bu adım ile beraber uygulama artık sadece bir mesajlaşma aracı değil, canlı ders ve konserlerin verilebileceği bir platform haline geldi. Böylece söz konusu uygulamanın rakiplerinden bir adım öne geçtiğini net bir şekilde ifade edebiliriz.

Bunların haricinde daha önce iOS’a gelip Android’e gelmeyen hareketli mesaj özelliği de yeni güncelleme sayesinde herkesin kullanımında. Bildiğiniz gibi bundan birkaç ay önce tarihin en önemli dijital göçlerinden birine tanık olmuştuk. WhatsApp’ın yeni kullanım sözleşmesini dayatması, Telegram’a akın akın yapılan bir göç dalgası ile sonuçlanmıştı. Peki siz hangi uygulamayı daha kullanışlı buluyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Xiaomi Mi 12 yeni RAM teknolojisi ile geliyor

Bir cevap yazın