Tesla araç satışında rekor kırdı: Bu kadarını kimse beklemiyordu

91
Tesla araç satışında rekor kırdı: Bu kadarını kimse beklemiyordu

Elektrikli otomobil konusunda dünya devi olarak kabul edilen Tesla araç satışında rekor kırdı. Hadi gelin hem onun kırdığı rekora hem de diğer detaylara birlikte göz atalım.

Elon Musk küresel çapta önemli bir girişimci olarak görülüyor. Özellikle Tesla ile birlikte ciddi bir değişim getirmeyi başardı. Şirketin 2003 yılında kurulmasından bu yana sürekli olarak ilerleme kaydedildi. Hata kuruluş döneminde dizel araçlar ile nasıl mücadele edileceği konuşuluyordu.

Tesla firması kurulduğu günden bu yana en büyük başarılarından bir tanesini yakaladı. Firma ilk defa araç teslimatlarında 200 bin barajını geçti. Böylece yeni bir dönüm noktasına girildi. Model S burada önemli bir paya sahip.

Tesla araçları bazen yoğun tartışmalara neden olabiliyor. Mesela bir ara Model S kendiliğinden alev almıştı. Ayrıca bazı otonom sürüş kazaları da meydana geldi. Tesla her ne kadar en güvenli araç ünvanını korusa bile yine de bazı kazalar firmayı zor durumda bırakıyor.

Tesla elektrikli araç satışında rekor

2021 yılının ikinci çeyreğinde 201 bin 250 adet araç teslimatı yapan şirket rahat bir nefes aldı. Böylece yaşanan problemler az bile olsa geri planda kaldı. Elon Musk ayrıca Tesla başarısının birçok zorluğa rağmen gerçekleştiğini ifade etti. Bu zorlukların daha çok büyük tedarik zinciri fiyat sorunları ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Tesla araçları aniden hızlanarak sürücülerin hayatını tehlikeye atıyor: 285 bin model geri çağrıldı

Tesla markası bu yılın ikinci çeyreği için 231 bin araç hedefi koymuştu. Fakat hiç kimse 200 bin barajının aşılacağını tahmin etmiyordu. Böylece güzel bir sürpriz oldu. Tesla araçları ile alakalı gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın