Tesla, Cybertruck’ı 2022’ye erteledi

127
Tesla, Cybertruck’ı 2022’ye erteledi

Tesla, Cybertruck projesini 2022 yılına kadar ertelediğini duyurdu. Cybertruck’ı 2021 bitmeden görmeyi bekleyenlerin biraz daha beklemesi gerekecek. İşte detaylar.

Electrek, Tesla’nın konfigürasyon sayfasında elektrikli kamyonetin piyasaya sürülmesini sessizce gelecek yıla ittiğini duyurdu. Görünüşe göre Cybertruck 2022′den önce gelmeyecek.  Tesla, daha önce zaten 2021 hedefinin gerçekçi olmayabileceğini ima etmişti. Elon Musk Ocak ayında yaptığı açıklamada, 2021’de Cybertruck’ların yalnızca “birkaç teslimatının” olacağını ve 2022 için toplu üretimin belirlendiğini duyurmuştu. Şirket, Temmuz üç aylık raporunda bu iddiaya bağlı kalsa da, mühendislik tasarımları henüz yeni bitirildi.

Tesla, Cybertruck'ı 2022'ye erteledi

Diğer taraftan gerilemelere rağmen Rivian, R1T kamyonunu Eylül ayında piyasaya sürecek. Ford’un F-150 Lightning’i 2022 baharına kadar çıkmayacak olsa da Cybertruck ilk hamle avantajını kaybetmiş olabilir. Şirket 1 milyondan fazla Cybertruck rezervasyonu aldığı için ne olursa olsun hala kar etmesi söz konusu. 2021 yılında gelmesi planlanan Cybertruck ertelemesinin ardında otomotiv sektöründeki çip krizi yatıyor. Ayrıca tedarik zincirindeki daralmaların da durumu zorlaştırdığı ifade ediliyor. Tesla Araç Mühendisliği bölümünün Başkan Yardımcısı Lars Moravy: “Cybertruck şu anda alpha aşamasında. Temel mühendislik süreçlerini tamamladık. Cybertruck ile araç üretimini yeniden tanımlıyoruz. Elon’ın dediği gibi, Cybertruck, Model Y’nin Berlin ve Austin’de geliştirilen yapısal paketinin ve büyük döküm tasarımlarının çoğuna sahip. Tabii ki bunlar Cybertruck’ın önceliğini ortadan kaldırıyor amabu yılın sonunda Cybertruck’ı beta aşamalarına geçireceğiz” açıklamalarında bulundu.

Samsung Galaxy Z Flip 3 tüm özellikleriyle sızdırıldı!

 

Bir cevap yazın