TikTok videoları daha uzun olabilecek!

84
TikTok videoları daha uzun olabilecek!

TikTok şu anda en meşhur sosyal medya platformlarından. Platform bünyesinde 60 saniyelik kısa videoları paylaşıyor. Ancak 2021’in ikinci çeyreğinin başından itibaren içerik oluşturucuların videoları için daha da fazla zamanı olacak. Yapılan açıklamayla Tiktok videolarının daha uzun olabileceği duyuruldu.

Resmi bir mesajda, TikTok Ürün Müdürü Drew Kirchhoff, hizmetin üç dakikaya kadar daha uzun videolar oluşturma seçeneğini sunacağını açıkladı. İçerik oluşturucular artık içeriklerini “2. bölüm için beğen ve takip et” gibi videolara bölmeden hayata geçirebilecek. Özellik zaten bazı kullanıcılarla test edildi, ancak şimdi herkese sunulması bekleniyor. Böylece insanların uygulamada geçirdiği vakit de uzayabilir. TikTok, özellikle yemek pişirme ve güzellik eğitimleri gibi içeriklerin kısa formatta çekilmesinin zor olduğunu farketmiş. Şirket, değişiklik hakkında “Daha uzun videolarla, içerik oluşturucular biraz daha fazla alanın esnekliğiyle TikTok’ta yeni veya genişletilmiş içerik türleri oluşturmak için alana sahip olacaklar” diyor.

TikTok videoları daha uzun olabilecek!

Artık özellik daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale geldiğine göre, TikTok topluluğunun buna nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak. İlk uzun videolardan bazıları platforma ulaştığında,insanlar ilk olarak şaşkınlıkla tepki verdi. Sonuçta, 60 saniyelik format TikTok’un kimliği olmuş durumdaydı. Daha uzun videoların uygulamanın popülaritesini azaltacağı anlamına gelmez, ancak bir platform ilk başta onu popüler yapan şeyden küçük bir adım bile olsa uzaklaştığında her zaman bir tık endişe duyulur.

Peak DSL ve Hero DSL : Keenetic’in yeni üst düzey modem ailesi

Bir cevap yazın