Tinder’daki kızlar aşısız erkeklerle görüşmek istemiyor!

100
Tinder’daki kızlar aşısız erkeklerle görüşmek istemiyor!

Flört uygulamaları üzerine yürütülen bir çalışma ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Tinder’daki kızlar aşısız erkeklerle görüşmek istemiyor. İşte detaylar.

Kaspersky tarafından ortaya koyulan yeni rapora göre, izolasyon ve kısıtlama çağında tüketiciler flört ederken sağlıklarına ve kişisel güvenliklerine daha fazla dikkat ediyor. 10 kişiden dördü (%42) yalnızca antikorları veya aşı sertifikası olan biriyle görüşmeyi tercih ediyor. Tüketiciler, pandeminin başlangıcından beri yüz yüze görüşme konusunda daha endişeli. Flört eşleşmelerinin hiçbiri çevrimdışı ortamda olmayan kişilerin oranı %16’dan %35’e çıkarak iki kattan fazla arttı.

Küresel pandemi günlük faaliyetlerimizin çoğunu önemli ölçüde değiştirirken, flört de bundan etkilendi. Zorunlu izolasyon dönemlerinde insanlar flört uygulamalarına daha fazla zaman harcadı ve bu tür uygulamaların kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor.

Potansiyel bir randevunun aşı durumunu görme talebi pandeminin bariz bir etkisi olarak öne çıkıyor. Ancak çevrimiçi bir randevuyla şahsen tanışmak, sadece hastalanmanın ötesinde endişe yaratıyormuş gibi görünüyor. Genel olarak kullanıcıların %50’si bir randevuya ilk kez gittiklerinde kendilerini gergin veya güvensiz hissediyor (%18).

Tinder kullanıcıları eşleşmelerinin geçmişine bakabilecek!

Bu endişelerin bir kısmını hafifletmek için, çevrimiçi arkadaşlık sitelerini ve uygulamalarını kullananların çoğunluğu (%72), buluşmayı kabul etmeden önce tarihle telefonla veya görüntülü olarak konuşmak istiyor.

Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı David Jacoby, şunları söylüyor: “Dünya genelindeki evde kalma alışkanlıkları ve kısıtlamalar göz önüne alındığında, çevrimiçi flört günümüzde insanların hayatında önemli bir rol oynuyor. Yine de çevrimiçinden çevrimdışına geçiş, birçok insan için büyük bir sıçrama demek. Burada dikkate alınması gereken yalnızca sağlık durumu değil, aynı zamanda bir yabancıyla tanışmanın her zaman süregelen riskleri de var. Çevrimiçi ve çevrimdışı randevulara güvenle devam etmek için, potansiyel randevunuzla paylaştığınız verilere dikkat etmeniz önemlidir. Böylece birisiyle tanışmak konusunda fikrinizi değiştirirseniz her zaman durumun kontrolü sizde olur. Kendiniz hakkında paylaştığınız bilgileri ve bunların nasıl kullanılabileceğini bilirsiniz.”

YouTube bahşiş kutusu özelliğini getiriyor: Pamuk eller cebe

Bir cevap yazın