Tizen akıllı saatler için 3 yıl güncelleme garantisi

69
Tizen akıllı saatler için 3 yıl güncelleme garantisi

Samsung, bugün MWC etkinliğini sanal ortamda gerçekleştirdi ve bu sırada Wear OS ve Tizen işletim sisteminin birleşmesinden doğan akıllı saatler yeni bilgiler paylaştı. Yeni işletim sistemini dört gözle bekleyecek çok şey olsa da Samsung, hem iyi hem de kötü denebilecek yeni bilgiler paylaştı.

MWC etkinliği ile beraber şirket birçok yenilik hakkında bilgi verdi, özellikle geliştirdiği kendi işletim sistemi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Öncelikle bu yazılımın geleceği yeni cihazlarda da son sürümlerinin olacağı açıklandı.

Tizen tabanlı akıllı saatlere sahip kullanıcıların, lansmandan itibaren 3 yıla kadar yazılım güncellemeleri ve Galaxy Store desteği alacağı ortaya çıktı. Bu iyi bir haber olsa da, bu saatlerin yeni işletim sistemine güncellenmeyeceğini dolaylı olarak doğruluyor. Bu durum kullanıcıların saat modellerinden birini tercih ederken dikkat edeceği önemli unsurlardan biri diyebiliriz. Akıllı telefon modellerindeki güncelleme desteğine benzer bir politika izleniyor.

Tizen akıllı saatler için 3 yıl güncelleme alacak

Yeni sürümün hangi cihazlara geleceği ve hangi güncellemeleri ne kadar süreyle alacağı da belirtildi. Buna göre güncellemeyi alacak olan saatler şu şekilde sıralandı;

Bu, 2018’de Tizen işletim sistemiyle duyurulan Galaxy Watch’ın yazılım desteğinin bu yıl sona ereceği anlamına geliyor. 2019’da duyurulan Galaxy Watch Active ve Galaxy Watch Active2’nin bir yıllık güncellemeleri daha varken, Galaxy Watch3’ün iki yıllık yazılım desteği kaldı.

Lenovo 3. Nesil Tab M7 tanıtıldı

Bir cevap yazın