Twitter gelir miktarı tahminlerin çok üzerine çıktı: Facebook işine bak aslanım

124
Twitter gelir miktarı tahminlerin çok üzerine çıktı: Facebook işine bak aslanım

Twitter gelir miktarı tahminlerden çok daha yukarılara çıktı. Sosyal medya devi emin adımlarla ve güçlü bir şekilde ilerliyor. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter aylık gelir miktarını düzenli olarak açıklıyor. Böylece hem yatırımcılar şirket hakkında daha fazla bilgi edinirken aynı şekilde yeni bazı stratejiler çizebiliyor. 2021 yılının ikinci çeyrek döneminde mali raporlar her şeyin iyi gittiğini gösteriyor.

Öncelikle Twitter platformu 2021 yılının ikinci çeyrek döneminde 1.19 milyar dolar kazandı. Abone sayısında da önemli bir artış yakalayan bu platform beklentilerin üzerine çıkmış oldu.

Twitter genellikle Facebook gibi strateji izlemiyor. Bildiğiniz üzere Facebook neredeyse her yere reklam yerleştiriyor. Ayrıca kullanıcı verilerini kullanıldığına yönelik çok büyük iddialar var. Twitter ise kullanıcılara çok fazla reklam göstermiyor. Hatta birçok kişi platformun nereden para kazandığını merak ediyor.

Twitter gelir miktarı

Aslına bakacak olursak Twitter reklam gösteriyor. Ancak bunu Facebook gibi radikal bir şekilde göstermiyor. Hatta çoğu zaman reklam olduğunu bile anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Platformun gelirlerini en çok belirleyen bir diğer konu ise ücretli trendler bölümü. Buraya reklam verenler hem kendi tanıtımlarını yapıyor hem de platformun yüksek miktarda gelir elde etmesini sağlıyor.

Twitter, “Yanıt Beğenmeme” özelliğini test ediyor

Birçok sosyal medya platformu ile kıyaslandığında Twitter iyi gidiyor. Günlük 206 milyon kullanıcı sayısına ulaşan platform sürekli olarak bunu arttırıyor. Peki siz Twitter hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın