Twitter, Google ve Apple Kimliği ile oturum açılmasına izin verecek

121
Twitter, Google ve Apple Kimliği ile oturum açılmasına izin verecek

Twitter, kullanıcıların hesaplarına giriş yapabilmeleri için iki ek yol daha ekliyor. Bugünden itibaren, hizmete giriş yapmanızın iki farklı yolu olacak. İşte detaylar.

Artık Twitter’a web’den ve mobil uygulaması aracılığıyla girerken Google Kimliğinizi kullanabilirsiniz. Buna ek olarak iOS’ta Apple ile Oturum Aç özelliği artık Twitter uygulamasında çalışıyor. Şirket web oturum açma hizmetini “yakında” desteklemeyi planlıyor. Yeni bir Twitter hesabı oluştururken de hem Google hem de Apple Kimliğinizi kullanmanız mümkün olacak. İki seçenek arasında Apple ile Giriş Yap, daha ilgi çekici görünüyor. Apple, WWDC2019‘da Facebook ve Google’dan girişi hizmetlerine alternatif olarak tanıtmıştı. Şirket, Apple ile Giriş Yap özelliğinin uygulama tarafından izlenmenizi engellediğini iddia ediyor. İnternette izlenmemek artık kullanıcıların en önem verdikleri konulardan biri oldu. Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi yenilemesi sebebiyle insanlar bu konuda daha bilinçli hale geldiler. Apple Kimliği ile giriş yapıldığında ikincil adresler oluşturarak e-postalarınızı gizlemenize olanak tanıyor. Ardından uygulamalardan ve hizmetlerden gelen mesajları normal gelen kutunuza iletiyor.

Twitter, Google ve Apple Kimliği ile oturum açılmasına izin verecek

Her iki durumda da Twitter, hem Google hem de Apple kimlikleri için destek ekleyerek yeni kullanıcılar için hayatı biraz daha kolaylaştırıyor. Bu iki seçeneğin gelmesine rağmen sosyal medya devi bazı web sitelerine erişmek için ancak kendi giriş sistemiyle giriş yapmanızı şart koşabilir.

Razer Barracuda X: İster evde, ister işte, ister oyunda, ister sokakta

Bir cevap yazın