Twitter güvenlik anahtarı büyük koruma sağlayacak

62
Twitter güvenlik anahtarı büyük koruma sağlayacak

Yeni açıklanan bir özellik olan Twitter güvenlik anahtarı büyük bir koruma duvarı oluşturacak. Hadi gelin Twitter tarafından kullanılacak olan bu yeni güvenlik sistemi ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter büyük bir koruma duvarı oluşturmak zorunda. Hesabı çalınan birçok kişinin mağduriyet yaşadığı şu günlerde Twitter güvenlik önlemlerini olmazsa olmazlar içerisinde görüyor. Bu nedenle platforma giriş yaptığınızda artık sizleri iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi karşılayacak.

Sosyal medya platformlarının ele geçirilmesi ile ilgili haberleri çokça duymuşsunuzdur. Bilgisayar korsanları şifrenizi ve kullanıcı adınızı değiştirmezse bile yine de verileri kendi sunucularında biriktiriyor. Böylece kullanıcıların verileri birçok platformda satışa çıkıyor.

Twitter platformu tarafından uygulanacak olan bu yeni yöntemde siber güvenlik kalkanı oluşturulmuş olacak. Bundan sonra uygulamaya 2FA yöntemi ile girmeniz mümkün. Şirketin resmi hesabı üzerinden duyurulan bu yeni özellik korunmayı en az yüzde 80 oranında artırmayı planlıyor.

Twitter güvenlik anahtarı

Sosyal medya devi önceleri SMS ile güvenliğisağlıyordu. Bu yöntem işe yarasa bile bilgisayar korsanları akıllı telefonlara atakta bulunarak bu korumayı ortadan kaldırabiliyordu. Şimdi ise güvenlik anahtarı yöntemi sayesinde hesabınız çok daha fazla güvende olacak. Ayrıca yeni güncelleme sayesinde kullanıcılara daha çok görev düşüyor.

Twitter NFT setleri yayınlanmaya başlıyor: Kripto para dünyasında kartlar yeniden dağıtılıyor

Bu tür yöntemler her ne kadar sizi korusa bile yine de düzenli olarak şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz. Sadece sosyal medya hesaplarınız değil aynı şekilde banka ve diğer hesaplarınızın da şifrelerini düzenli aralıklarla değiştirmeniz önemli. Peki siz Twitter gibi platformları güvenli buluyor musunuz?

Bir cevap yazın