WhatsApp, sohbet geçmişinizi Android ve iOS arasında aktarmanıza izin verecek

99
WhatsApp, sohbet geçmişinizi Android ve iOS arasında aktarmanıza izin verecek

Telefon değiştirildiğinde WhatsApp sohbetlerini aktarmak en önemli detaylardan biri. Kullanıcılar verilerini Android cihazlar arasında kolaylıkla aktarabiliyor. Ancak şu ana kadar Android cihazdan iOS’a ya da iOS2’tan Android cihaza aktarım mümkün değildi. Neyse ki bu durum değişiyor. İşte detaylar.

WhatsApp nihayet sohbet geçmişleriyle ilgili en büyük sorunlardan birini ele alıyor. Platform değiştirdiğinizde sohbetleri taşıyamamak. Facebook, WhatsApp sohbet geçmişinizi Android ve iOS arasında içe aktarma seçeneğini tanıtmak için Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğini kullandı. Söz konusu özellik başlangıçta Android 10 veya daha yenisini çalıştıran Samsung telefonlardan başlayarak (yeni katlanabilir cihazlar dahil) Android telefonlara ulaşacak. İlerleyen zamanlarda da sonunda her iki işletim sisteminde de mevcut olacak. Aktarım, fotoğrafları ve sesli notları da içerecek. Çok kullanışlı olacak bu özelliğin kullanıcılara “önümüzdeki haftalarda” ulaşması bekleniyor.

WhatsApp, sohbet geçmişinizi Android ve iOS arasında aktarmanıza izin verecek

WhatsApp’a göre böyle bir değişim yapmak zordu. Mesajlar uçtan uca şifrelendiğinden ve cihazda saklandığından, sohbetlerin taşınması WhatsApp, işletim sistemi geliştiricileri ve telefon üreticilerinin “ek çalışmasını” gerektirdi. Başka bir deyişle, bu gibi transferleri sağlamak için ortak bir çaba gerekiyordu. Şirket müjdeli haberleri Samsung’unUnpacked etkinliğinde duyurdu. Samsung, özelliğin bir Galaxy telefonuna geçerken WhatsApp geçmişlerini kaybetmekten çekinen iPhone kullanıcılarına etki edeceğini umuyor. İster Android cihazdan iOS’a, ya da iOS’tan Android cihaza geçin, özellik herkesin işine yarayacaktır.

Apple, iPhone cihazları taramasıyla ilgili endişelere yanıt verdi

Bir cevap yazın