Windows 11 güncellemesi çok ilginç özellikler getirecek

124
Windows 11 güncellemesi çok ilginç özellikler getirecek

Microsoft tarafından sunulan Windows 11 güncellemesi beraberinde birçok özelliği getiriyor. Yaklaşık olarak 1 ay kadar önce sunulan bu işletim sistemi yeni bir güncelleme aldı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük yazılım markaları içerisinde yer alan Microsoft son derece önemli bir işletim sistemi tanıttı. Bu işletim sistemi hem tasarım hem de işlevsellik açısından öncekilerden çok daha iyi. Topluluk yorumlarına bakıldığında yeni işletim sisteminin daha çok beğenildiği görülüyor.

Windows 11 Insider Preview Build 22000.100 kodlu bu güncelleme öncelikle görsel değişimleri ön plana çıkarıyor. Gizli simgeler menüsü ve görev çubuğunda yenilikler ortaya çıktı. Ayrıca yeni animasyonlar yine bu güncelleme içerisinde yer alıyor.

Windows 11 platformuna getirilen bu güncelleme gizli simgeler bölümü ile karşımıza çıkıyor. Birçok kullanıcı son güncelleme ile birlikte mevcut menüde yeni simgeler görecek.

Windows 11 güncellemesi

İsteyen kullanıcılar gizli simgeler bölümünü kullanarak odaklanma yardımı ayarları üzerinden bildirimlerin sessiz bir şekilde iletilmesine karar verebilecek. Böylece akıllı telefonlarda bolca bulunan bir özellik bilgisayarlara gelmiş oluyor.

Windows 11 vs Windows 10: Güvenlik kıyaslaması

Windows 11 arka planda çalışan uygulamalar konusunda da bazı önlemler alıyor. Bildiğiniz üzere önceki işletim sistemlerinde bilgisayarı arka planda yoran uygulamalar gösteriliyordu. Şimdi ise bu biraz daha belirgin bir şekilde kullanıcılara iletilecek. Ekranda yanıp sönen kırmızı renkte bir hap uyarı olarak gösterilecek. Peki siz bu yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın