Xiaomi Cyberdog için ilk resmi video yayınlandı

134
Xiaomi Cyberdog için ilk resmi video yayınlandı

Xiaomi tarafından geliştirilen Cyberdog için ilk resmi video yayınlandı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi tarafından geliştirilen robot şeylindeki Cyberdog geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Tam bir teknoloji harikası olan bu robotun ilk resmi tanıtım videosu da nihayet yayınlandı. Bahse konu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

CyberDog sesli komutlara yanıt verme ve sahibini gerçek bir köpek gibi takip etme yeteneği de dahil olmak üzere evcil hayvan benzeri doğası ile dikkat çekiyor.

Robot köpek Cyberdog, vücudunun üzerinde dokunmatik ve ultrasonik sensörler, kameralar içerecek.

Xiaomi’nin kendi bünyesinde geliştirilen yüksek hız, çeviklik ve geniş hareket imkanı tanıyan servo motorlarla donatılan Cyberdog 32N·m/220Rpm’ye varan maksimum tork gücü ve dönüş hızıyla 3,2 m/sn’ye kadar yüksek hızda hareket etme ve ters takla gibi karmaşık eylemler gerçekleştirebiliyor. 

CyberDog’ın beynini NVIDIA Jetson Xavier NX platformu üzerine kurulan yerleşik ve uç nokta sistemlerine yönelik yapay zeka destekli bir süper bilgisayar oluşturuyor. Süper bilgisayar, 384 CUDA Çekirdeği, 48 Tensor Çekirdeği, 6 Carmel ARM İşlemci ve 2 derin öğrenme hızlandırma motorundan oluşuyor. 

CyberDog, 11 yüksek hassasiyetli sensörle donatıldı. Dokunma sensörleri, kameralar, ultrasonik sensörler, GPS modülleri ve daha fazlasını içeren bu sistem, CyberDog’a çevresini algılama, analiz etme ve çevreyle etkileşim kurma gibi gelişmiş yetenekler sağlıyor. 

Aynı zamanda 3 adet Type-C ve 1 adet HDMI bağlantı noktası bulunan Xiomi Cyberdog kullanışlı ve kapsamlı bir arayüze sahip bulunuyor.

Galaxy Z Fold 3 için her S Pen uygun olmayacak

Bir cevap yazın