Xiaomi HyperCharge için destek alacak

101
Xiaomi HyperCharge için destek alacak

Akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara kadar çeşitli cihazlar için süper hızlı şarj teknolojisi arayışı devam ediyor. Yakın zamanda Xiaomi, Mi 11 Pro için kullanılabilecek HyperCharge 200W şarjını tanıtırken bu konuda yeni detaylar geldi.

Öncelikle bazı haber kaynakları bu duyurunun sadece bir gösteri daha doğrusu bir PR çalışması olduğunu düşünüyor. İddia edilenin daha aşağısında bir performans vereceği düşünüyor. Bununla birlikte son gelen haberlere göre, şarj tasarımına odaklanan Çinli firma  NuVolta Technologies’in yakın zamanda, endüstrinin en yükseği olan 100W güç üretebilen NU2205 adlı ikinci nesil pompa hızlı şarj çipini piyasaya sürmüştü.

Xiaomi HyperCharge için destek alacak

NuVolta NU2205, Xiaomi’nin iddia ettiği, bölünmüş piller için çift hücreli 4:2 pompa hızlı şarj özelliğini kullanıyor. Bu nedenle, Xiaomi’nin Mi 11 Pro için HyperCharge teknolojisi için bildirildiği üzere, 200W’lık bir kompozit şarj kapasitesine sahip olacağını gösteriyor. Xiaomi’nin HyperCharge 200W şarj cihazı, girişimin iki taraf arasındaki işbirliği ilişkisini kanıtlıyor gibi görünen Xiaomi’nin Mi 11/11 Pro’sunun resmini kullandığı düşünülerek NuVolta tarafından üretilmiş olacağı düşünülüyor. Xiaomi’nin NuVolta güdümlü hızlı şarj çift hücre teknolojisini açıklayan ilk Çinli şirket olacak. 

Xiaomi, HyperCharge’ın bir pili yaklaşık 15 dakikada %0’dan %100’e şarj edebileceğini iddia etmişti. Her ne kadar bu konuda bazı olumsuz düşünceler olsa da iddia edildiği gibi bir performans ortaya çıkarsa, bir devrim olacağını söyleyelim. Ayrıca gelen bilgilere göre Mi 11 Pro’nun gerçek pil kapasitesinin 4.000 mAh olduğu ve beklenen 5.000 mAh’den farklı olduğunu, pil kapasitesinin %20’sinin tükenmesi için 800 şarj döngüsü gerektiğini gösteriyor. Bakalım firmalardan bu konuda nasıl bir açıklama gelecek.

Mobil abone sayısı 83 milyonu aştı

Bir cevap yazın