Xiaomi kamera konusunda sürpriz yapabilir

123
Xiaomi kamera konusunda sürpriz yapabilir

Xiaomi kamera konusunda güzel bir sürpriz yapabilir. İddialara göre Çinli üretici Leica ile görüşme halinde. İşte detaylar.

Daha önce de Xiaomi’nin Leica ile görüşmeler yürüttüğüne dair iddialar ortaya atılmıştı. Şimdi ise bu iddialar bir kez daha gündeme geldi. Leica’nın hali hazırda Huawei’nin partneri olduğu biliniyor. Hatta iki şirket arasında uzun süredir devam eden bir iş birliği söz konusu. Peki Leica gerçekten de Huawei’yi bırakıp başka bir Çin’li ile anlaşabilir mi?

2021 yılında tamamen kabuğuna çekilen Huawei, şimdiye kadar tek bir telefon bile satışa sunmadı. Hal böyle olunca Çinli üretici ile işbirliği içerisinde olan firmalar da başka isimlerle görüşmeye başladı. Nitekim bunlardan birisi de Leica.

Teknoloji sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Leica, Huawei için lens üreten şirketlerin başında geliyordu. Huawei’nin DxOMark’ta zirveye tırmandığı hemen hemen bütün telefonlarda Leica imzası bulunuyordu.

Fakat Huawei akıllı telefon pazarındaki eski gücünü kaybedince Leica da farklı partnerlerle görüşmeye başladı.

Sızdırılan bilgilere göre Leica ile Xiaomi’nin işbirliği üzerinde pek çok madde de anlaşması an meselesi.

Kısa bir süre önce de Xiaomi’nin Leica ile ilgilendiği bilgisi sızdırılmıştı. Görünen o ki şimdilerde işbirliği tarafında son adımlar atılıyor.

Hali hazırda Xiaomi’nin kamera teknolojisi zaten çok kötü değildi. Muhtemelen Leica ile gücüne güç katacaktır.

Xiaomi Mi Band 6 için yeni güncelleme!

Bir cevap yazın