Xiaomi Mi 12 Ultra kamerası ağızları açık bırakacak: Akıllı telefon devi durdurulamıyor

73
Xiaomi Mi 12 Ultra kamerası ağızları açık bırakacak: Akıllı telefon devi durdurulamıyor

Xiaomi Mi 12 Ultra hakkında birçok sızıntı ortaya çıktı. Bunlar içerisinde öyle bir özellik var ki kullanıcıların ağzını açık bırakabilecek türden. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte göz atalım.

Akıllı telefon sektöründe rekabet hiç olmadığı kadar yükseldi. Normal şartlarda yeterli olabilecek bazı özellikler yeni rekabet koşullarında tatmin edici olmuyor. Mesela akıllı telefonlarda 12 MP bile yeterliyken artık markalar en az 100 MP ve üzeri kalitede kameralar üretmeye çalışıyor.

Bugün gelen bir sızıntı ise Xiaomi şirketinin bu işi iyice abarttığını gösteriyor. Mi 10 modeli ile birlikte gelen üst düzey özellikler Mi 11 cihazında da devam etti. Şimdiyse gelen yeni detaylara göre Mi 12 için 192 MP kalitede bir kamera kullanılacağı söyleniyor.

Çinli sosyal medya platformlarında dolaşan bir dedikoduya göre yeni Xiaomi amiral gemisinde beklentilerin çok üzerinde bir kamera kullanılacak. Böylece güçlü bir kamera performansı yakalanmak isteniyor. Sızıntılara bakıldığında bu kameranın 1 inçlik çıkık kamera panelinde olacağı görülüyor.

Xiaomi Mi 12 Ultra

1’de 16 MP özelliği sayesinde ayrıntılı fotoğraflar elde edilmek isteniyor. Kamera kurulumunun yer aldığı panelde ayrıca telefon arayüzü de gösterilecek. Böylece daha şık bir tasarım elde edilmek isteniyor. Mi 11 Ultra için de yine benzer bir kamera kurulumu tercih edilmişti.

Xiaomi 12 ülkede lider konumunda

Ön kameraya baktığımızda ekrana gömülü olma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu görüyoruz. Bu tür bir kamera tasarımı genellikle ışıklandırmayı daha güçlü hale getiriyor. Ayrıca geliştirilmiş bir kamera yazılımı kullanılacağı da gelen sıkıntılar arasında. Peki siz bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın