Xiaomi’nin power bank modelleri de yok satıyor

79
Xiaomi’nin power bank modelleri de yok satıyor

Akıllı telefon pazarındaki performansı ile parmak ısırtan Xiaomi’nin power bank modelleri de yok satıyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Akıllı telefon sektöründeki önemli isimlerden biri olan Xiaomi, hayli geniş bir ürün yelpazesine sahip. Bugün bir Mi Store’a gittiğinizde robot süpürgeden, katlanabilir koşu bandına kadar çok farklı Xiaomi ürünleri görmeniz mümkün oluyor.

Xiaomi’nin çok satan ürünlerinden birisi de power bank modelleriymiş. Bunu biz de bilmiyorduk. Fakat Çinli üreticinin geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Redmi imzalı 10.000 mAh ve 20.000 mAh kapasiteli power bank modelleri şimdiye kadar 1 milyondan fazla satmış.

Aslında bu çok da şaşılacak bir durum değil. Çünkü günümüzde yoğun bir kullanımda telefonların günü çıkartması zor olabiliyor. Hal böyle olunca insanlar da yanlarında power bank taşımayı normal bir ihtiyaç olarak görüyorlar.

Önümüzdeki süreçte batarya teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte belki power bank cihazlarına ihtiyaç kalmayabilir. Fakat mevcut şartları göz önüne aldığımızda, power bank cihazlarına olan ihtiyacın bir süre daha devam edeceğini söyleyebiliriz.

Öte yandan hızlı şarj özelliğine sahip power bank modellerinin yaygınlaşmasıyla birlikte batarya ve pil tarafındaki sıkıntılar da bir nebze daha azalabilir.

Şimdilik yeni nesil batarya teknolojilerine geçiş pek de olası değil. Malum bu teknolojinin akıllı telefonlarda kullanılması, yaygınlaşması vs. hayli uzun süre alacaktır.

HMS Core 6.0 küresel pazarda kullanıma sunuldu

Bir cevap yazın