Yeni MatePad 11 6 Temmuz’da piyasaya sürülecek

95
Yeni MatePad 11 6 Temmuz’da piyasaya sürülecek

MatePad 11 piyasaya sürüldü ancak şimdi yeni bir sürümü yine aynı isimle piyasaya sürülecek. Söz konusu tablet , görünüşe göre Qualcomm Snapdragon 865 SoC ve yüksek yenileme hızı ekranı ile gelmesi bekleniyor.

Weibo’da paylaşılan bilgilere göre cihazın prototip modelleri şirketin resmi fiziksel perakende mağazalarında çoktan ortaya çıktı. Ayrıca, iddiayı ortaya atan haber kaynağı Çinli teknoloji devi lansman tarihini değiştirmezse, yeni tabletin 6 Temmuz 2021’de piyasaya sürüleceğini, ancak 4 Temmuz’dan itibaren ön siparişler için hazır olacağını da açıkladı.

Daha önce tabletin sızdırıldığı iddia edilen teknik özellikleri hakkında bilgi vermiştik. Kaputun altında, tabletin 6GB RAM ve 64GB, 128GB ve hatta 256GB olmak üzere iki depolama varyantı ile eşleştirilecek bir Snapdragon 865 SoC’ye sahip olması bekleniyor. Depolama, görünüşe göre bir microSD kart aracılığıyla bellek genişletmeyi destekleyecektir. Adından da anlaşılacağı gibi, MatePad 11, 120Hz yüksek yenileme hızı ile birlikte 2.5K çözünürlüğü destekleyen 11 inç FullView ekrana sahip olacak.

Ayrıca bilgi sahibi, tabletin WiFi 6 standartlarına sahip olacağını ve Çin’de dört renk seçeneğiyle satışa sunulacağını, ancak markanın anavatanı dışında yalnızca üç renk seçeneğinin bulunacağını da sözlerine ekledi. Ancak bu durumun hala bir iddia olduğunu hatırlatalım. 

Huawei’nin ABD ambargosu ile beraber diğer kategorilerde çalışmalarını hızlandırması devam ediyor. Bu kategorilerden biri de tablet. Bu yüzden bu çıkacak olan yeni tabletin kullanıcıları her açıdan tatmin etmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S21 FE için yeni bilgiler geldi

Bir cevap yazın