Youtube, indirilme rekoru kırdı!

122
Youtube, indirilme rekoru kırdı!

Youtube, yükselen diğer sosyal medya uygulamalarına rağmen yerini sağlam bir şekilde koruyor. Popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen uygulamanın yerine geçebilecek bir alternatif de yok.

Bir haber ajansından gelen rapora göre, Youtube, Android kullanıcıları tarafından, Google Play Store’dan 10 milyardan daha fazla indirme aldı. Youtube’un bu başarısının ardında bir kaç etken bulunuyor. Bunlardan ilki küresel internet hızının artması. İkincisi 4G cihazlarının tanıtılması ve son olarak akıllı telefonlara/tabletlere erişimin artması. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde yılların eskitemediği Youtube daha da popüler bir hale geliyor.

Youtube, sosyal medya uygulamaları arasında rekor kırdı!

Dünya çapında en büyük ve en iyi bilinen akış platformu olan, YouTube’un Play Store’da böyle bir indirme oranı alması gayet doğal. Şirket platformunu geliştirmeye devam ediyor. Youtube kısa süre önce, kullanıcıların favori içerik oluşturucularına bahşiş vermelerini sağlayacak yeni bir araç olan “Süper Teşekkürler” yayınladı. Bu yeni özellik, içerik oluşturuculara para kazanmanın başka bir yolunu sunarken aynı zamanda izleyicilerle ilişkilerini güçlendirmelerine de olanak tanıyor. İçerik oluşturuculara para kazanacakları farklı yollar sunmak, sosyal medya fenomenlerinin o platformda kalmasına yol açıyor. Ne kadar sosyal medya uygulaması çıkarsa çıksın Youtube’un bir eşi benzeri yok. Gün geçtikçe de sosyal medya devi daha fazla büyüyor. Neticede insanlar hala her türlü sorunun cevabını Youtube’da bulabiliyor.

Koronavirüs aşılarında antikor miktarını arttırmak mümkün: Yeni araştırma sonuçları ortaya çıktı

Bir cevap yazın