Yüzyüze eğitime ara verilecek mi?

23
Yüzyüze eğitime ara verilecek mi?

Yüzyüze eğitime ara verilecek mi? Bilindiği üzere yüzyüze eğitim tüm sınıf kademelerinde 6 Eylül itibariyle başlamıştı. 2020 yılında Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesiyle kapanan okullar, yaklaşık olarak 1.5 yıl sonra tekrardan öğrencilerle doldu.

Peki bu süreç kalıcı olacak mı? Yani yüzyüze eğitim devam edecek mi? Burada asıl sorulması gereken soru bu diyebiliriz.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada okulların vaka sayılarında çok büyük artışlar olmadıktan sonra kapanmayacağı, okul personeli ve öğretmenlerin aşılanarak tüm tedbirlerin en üst seviyede alınacağı belirtilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı

Alınan tüm tedbirlere rağmen şimdiden 100’ün üzerinde sınıf koronavirüs vakalarının ortaya çıkması nedeniyle karantinaya alındı.

Bu da bize şunu gösteriyor. Muhtemelen bu eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim bir şekilde devam ettirilecek. Burada temel olan nokta koronavirüs teşhisi koyulan öğrencileri okuldan uzak tutmak. Böylece diğer kademelerde eğitim bir şekilde devam edecektir. Öte yandan aşılama oranı arttıktan sonra zaten vaka sayılarının da çok bir anlam ifade etmesi beklenmiyor.

Uzun lafın kısası, önümüzdeki süreçte okulların kapanması yani yüzyüze eğitime ara verilmesi çok da opsiyon dahilinde bir seçenek değil. Yine de bekleyip göreceğiz.

Mamutlar geri geliyor! Biyoteknoloji firmasından şaşırtıcı hamle

Bir cevap yazın