Ziraat Bankası mobil uygulaması çalışmıyor!

105
Ziraat Bankası mobil uygulaması çalışmıyor!

Ziraat Bankası müşterileri bu sabah mobil uygulamaya giremediklerini bildirdi. En başta internet bağlantınızda problem var sorunuyla karşılaşan kullanıcılar şimdi ise “Geçici bir süre hizmet veremiyoruz.” problemi alıyor.

Bugün sabahtan beri Ziraat Bankası müşterileri mobil uygulamaya giriş yapamadıklarını belirttiler. Önce internetinizde problem var sorunu alan kullanıcılar ardından teknik bir problemle karşı karşıya olduklarının uyarısını aldılar. Ziraat Bankası’nda 2 gün önce de mobil uygulamada bazı problemler yaşanmıştı. Bayram öncesi yoğunluğun da artmasıyla birlikte sistemler şu anda erişilemez hale geldi.

Ziraat Bankası mobil uygulaması çalışmıyor!

Geçtiğimiz günlerde Akbank mobil uygulamasında da benzer problemler yaşanmıştı. Akıllara direkt olarak siber saldırı seçeneği gelmişti. Bu iddiaları yalanlayan banka sistemsel problemlerini çözmeye odaklanmıştı. Ardından kullanıcı verilerinin çalındığı iddiası gelmişti. Şimdi benzer bir sorunun Ziraat Bankası’nda yaşanması akılları karıştırıyor. Ziraat Bankası konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Ziraat Mobil‘de yoğunluk kaynaklı kısmi erişim sorunları yaşanmaktadır. İşlemlerinizi diğer kanallarımızda sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gerek servis sağlayıcımızla gerekse teknik birimlerimizle sorunu en kısa sürede gidermek için çalışıyoruz. Yaşanılan erişim sorunu için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadeleri yer aldı. Problemin tam olarak ne zaman çözüleceği tam olarak bilinmiyor. Kullanıcılar şu anda uygulamada “Geçici süre için işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” uyarısı ile karşılaşıyor.

TOGG üretime hazır hale gelmeye çok yakın: İlk üretim yakında başlayacak

 

Bir cevap yazın